Jeśli jesteś psychologiem lub psychoterapeutą i rozpoczynasz swoją zawodową przygodę lub masz doświadczenie ale chcesz swoją działalność rozwijać, a także jeśli dopiero przygotowujesz się do tych zawodów to ten blog tworzę właśnie dla Ciebie.

Na tym blogu znajdziesz prawne zagadnienia wiążące się ze specyfiką prowadzeniem działaności przez psychologa lub psychoterapeutę. Chcę tu odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się m.in. w związku z zakresem tajemincy zawodowej, zakresem Twojej odpowiedzialności prawnej, podpisywaniem umowy o współpracę lub w momencie decyzji o otwarciu własnego gabinetu, czy decyzji o rozwoju Twojego biznesu jeśli do tego właśnie dążysz. Piszę też o tym jak zdobywać nowe uprawnienia oraz o uwarunkowaniach i problemach związanych z regulacją zawodu, na którą czekamy od wielu lat.

Najnowsze wpisy:

WAŻNE: Czytając blog musisz rozumieć i być świadomym, że wszelkie treści i artykuły na nim zamieszczone, niezależnie od ich formy mają charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny. Treści te są poglądami autorki – aktualnymi na chwilę ich zamieszczenia na blogu i mogą ulec zmianie (np. w związku ze zmianą przepisów prawa, blok ładni, orzecznictwa, praktyki sądowej lub administracyjnej). Wszystkie wpisy na blogu należy traktować jako mające charakter ogólny i informacyjny lub będące wyrażeniem osobistej opinii autorki i dlatego nie mogą być traktowane jako wykładnia prawa czy też porada prawna. Między autorką a czytelnikiem bloga nie powstaje żadne zobowiązanie. Czytający bloga nie jest klientem autorki. Odnosi się to również do ewentualnej korespondencji w postaci komentarzy umieszczanych na blogu, za których treść – jeśli są zamieszczane przez osoby trzecie – autorka bloga nie ponosi odpowiedzialności.